تجهیزات پرورش آبزیان
خانه / غذای ماهی قزل آلا / قیمت خرید غذای ماهی قزل آلا ایرانی

قیمت خرید غذای ماهی قزل آلا ایرانی

غذای ماهی قزل آلا چه می باشد و چگونه باید به ماهی قزل آلا غذا داد؟ قیمت خرید غذای ماهی قزل آلا ایرانی چقدر رقم خورده است؟ در مورد ماهی قزل آلا چه می دانید؟
ماهی قزل آلا گونه ای از مرغوب ترین ماهی های سردآبی است که در زیرگروه ماهیان آزاد قرار گرفته است. از خصوصیات ظاهری ماهی قزل آلا می توان به بدن فشرده و باله دمی بزرگ این ماهی اشاره کرد. البته ماهی قزل آلا دارای بالچه چربی می باشد که آن را از دیگر انواع ماهیان آزاد متمایز می کند و همچنین بر روی بالچه چربی و خط جانبی این ماهی تعداد ۱۴ الی ۱۹ عدد فلس دیده می شود. بزرگترین قزل آلا ۱۴۰ سانتی متر و ۵ کیلوگرم می باشد.
ماهی قزل آلا در انواع مختلفی یافت می شود که می توان به مواردی چون قزل آلا رنگین کمان و خال قرمز اشاره کرد. ماهی قزل آلا رنگین کمان گونه پرورشی کشور ایران بوده است و البته مرغوب ترین نوع قزل آلا، قزل آلا خال قرمز می باشد. ماهی قزل آلا خال قرمز در رودخانه ها کمیاب بوده است و البته مورد پرورش قرار نمی گیرد.

تغذیه ماهی قزل آلا چیست

یکی از عواملی که در رشد ماهی قزل آلا به شدت تأثیرگذار می باشد، غذای ماهی قزل آلا نام دارد. از روش های غذا دادن ماهی قزل آلا می توان به موارد زیر اشاره کرد.

از برترین روش های غذادهی استفاده از روش های اتومات می باشد که البته این روش خود به سه دسته تقسیم بندی می شود که می توانید به موارد زیر توجه کنید.

  • غذاده آلن
  • غذاده نیلسن
  • غذاده پاندولی

دیگر مواردی که در رشد قزل آلا تأثیرگذار می باشد، کیفیت و مقدار غذا می باشد و همچنین در این باره می توان بیاناتی مطرح کرد که تعداد دفعات غذادهی به ماهی قزل آلا می تواند در میزان بقا و رشد ماهی تأثیر زیادی داشته باشد. بهترین زمان دادن غذا به ماهیان زمانی که هوا رو به روشنایی می رود و آخرین وعده غذایی آن زمانی است که هوا رو به تاریک شدن می رود.
البته با گذشت زمان جیره غذایی ماهی قزل آلا متفاوت می باشد و این دلیل رابطه مستقیمی با وزن و اندازه ماهی در این دوره داشته است. از جیره های غذایی که برای رشد ماهی قزل آلا استفاده می شود می توان به موارد زیر اشاره نمود.

  • غذای استارتر
  • غذای رشد
  • غذای پرواری

بر اساس رطوبت و نوع غذا، تغذیه ماهی قزل آلا به دو دسته زیر تقسیم بندی می شود:

  1. غذای خشک
  2. غذای تر

قیمت خرید غذای قزل آلا ایرانی

در مورد خوراک و غذای ماهی قزل آلا می توان گفت که در هر دوره باید ماهی از غذای ویژه ای تغذیه کند تا به رشد مطلوبی برسد. البته قیمت خوراک ماهی قزل آلا در هر دوره متفاوت می باشد و می توان گفت که قیمت خوراک پیش آغازین قزل آلا در هر کیلو ۹۵۰۰۰ ریال و خوراک آغازین این ماهی با قیمت ۸۸۲۰۰ ریال به فروش می رسد. در مورد ارزش خوراک انگشت قد ماهی قزل آلا یا همان مرحله پیش پرواری می توان گفت که با قیمت ۴۸۰۰ ریال در بازار به فروش می رسد.
قیمت خوراک پرواری ماهی قزل آلا ۳۷۶۰۰ ریال می باشد و خوراک رنگدانه ماهی قزل آلا ۴۱۴۰۰ ریال به فروش می رسد. برای خرید و فروش انواع خوراک ماهی قزل آلا و همچنین اطلاع از قیمت روز آن می توانید با شماره زیر در تماس باشید.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
سامان اسفندیار
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09119112801
پست الکترونیکی: saman_esfandiar@yahoo.com

مطلب پیشنهادی

غذای ماهی قزل آلا قیمت

غذای ماهی قزل آلا قیمت در بازار

غذای ماهی قزل آلا قیمت مختلفی در بازار دارد و قطعا اصل بودن غذا یکی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ماهیان گرمابی و سردآبی فروش تجهیزات آبزی پروری